Tüm poşet imalat süreçleri birbirine benzerlik göstermektedir. Aralarındaki farkı yaratan incelikleri, kalınlıkları, baskı modellemeleri ve renk çeşitliliğidir. PVC poşetlerde diğer poşet imalatları gibi hammaddenin sisteme girmesi ve ısıtılması ile başlar.

Bu hammadde basınçlı hava ile istenilen kalınlığa getirilerek imalat süreci, ebatlama, kesim, baskı gibi ünitelere gitmesi sağlanır. PVC poşetler diğer poşetlere göre çok daha kalın yapıdadır. Fermuar, biye, askı gibi aksesuarlar ile işlevsellikleri çeşitlendirilmiştir.

PVC Poşetleri Diğer Poşetlerden Ayıran Özellikleri Nelerdir?

Daha kalın yapıdadırlar

Daha dayanıklı ürünlerdir

Elbise, battaniye, yorgan gibi büyük ebatlarda eşyalar saklanabilir

Fermuar takılabilecek yapıdadır ve içindeki malzemeyi çok rahat görebilirsiniz.

PVC poşetin kalın yapısı sayesinde kumaş gibi çevresine biye geçerek değişik renk ve sunumlar elde edilebilir. Konseptinize uygun renkler yaratılabilir.

Giyim firmalarının oldukça fazla tercih ettiği bu poşetlerin içinde gelinlik, takım elbise, kazak gibi tekstil ürünlerinizi koyup askısı sayesinde teşhir edilecek yerde temiz bir şekilde muhafaza edilebilir.

Evlerinizde kullanacaksanız birçok dış etkene karşı kıyafetlerinizi koruyacaktır.

Müşterinin isteğine göre bu poşetlerin üzerlerine baskı yapılabilir markalama, logo gibi tasarımlarınız poşetlerin üzerine aktarılabilir. Bu sayede bu poşet nereye giderse gitsin sizin markanızın isimde bu poşetin üzerinde olacaktır.

 PVC Ambalaj İmalatı Nasıl Yapılır?

Pvc ambalaj üretimi için hammadde olan ve plastiğin ana malzemesi olan polipropilen madde üretim yerinde makinalara dökülür. Bu makinalar hammaddeyi belirli bir sıcaklığa kadar ısıtır. Isınan hammadde artık sıvı haldedir. Daha sonra sıvı olan bu madde sistemde hava ile karışarak soğumaya ve incelmeye başlar.

Başka bir makinaya gelir ve burada kalınlaşan plastik bir sakız balonu gibi şişirilir. Bu şişirme poşetin ebadını belirler. Çok şişirilirse büyük battal boy poşetler, küçük şişirilirse daha küçük ebatlarda poşetler elde edilir.

Pvc ambalaj imalatı esnasında ebadı belirlenmiş poşetlerin incelik ya da kalınlığı içine verilen hava belirler. Çok ince olmasını istenirse daha a plastiğin içine daha fazla hava verilir. PVC poşetlerde ise daha fazla malzemenin içine daha az hava verilerek kalınlık tayini yapılır.

Bu aşamadan sonra ebat ayarlanır, kesilir ve müşterinin isteğine göre askı takılabilir, fermuar takılabilir, baskı varsa baskısı yapılabilir, biyesi varsa biye geçilebilir. Buradan sonraki aşama tamamen müşterinin isteğine göre şekil alacaktır.

PVC Ambalaj Üretimi Yapan Firmalar

Yalçın Pak Ambalaj 37 yıldır her türlü poşet imalatı yapmaktadır. Ürünleri arasında market poşetleri, opp poşetleri, PVC poşetler ve mağaza poşetlerini bulabilirsiniz. Kaliteden ödün vermeden imalat yapan firmanın www.yalcinpakambalaj.com/ web adresinden üretmiş olduğu tüm poşet türlerini inceleyebilirsiniz.